HİDROFOR SATIŞI VE MONTAJI


Hidrofor pompa, su basıncının düşük olduğu yerlerde şebekeden gelen suyun hava ile karıştırılarak basıncının arttırılıp pompalayan sistemlerdir. Hidrofor pompa içerisinde şiber ve küresel vana, çek valf hava enjektörü, güvenlik vanası, hava supabı, basınç şalteri, kompresör, selenoid vana, manometre ve seviye elektrotu gibi yardımcı elemanlar da bulunur. Bu elemanlar hidrofor pompa montaj sırasında sisteme dahil edilir.

Hidrofor Pompa Montajı Nasıl Yapılır?

Suyun basıncının düşük olduğu yerlerde hidrofor pompa montaj işlemi yapabilmek için öncelikle, montajın yapılacağı yer seçilir. Bu yer kullanılan su şebekesinin hatta ulaştığı en yakın noktada olmalıdır.

Bu sayede basıncın sağlanacağı boru sistemi azalacak olup enerjiden tasarruf sağlanır. Montaj yerinin belirlenmesi ile gelen şebeke suyu geçici bir süre ile kesilir. Hidroforun özellikle silindir kazanı vidalar ile düz bir zemine sabitlenir. Ardından hidroforun çalışması için gereken motor kısmı da eklenerek hidrofor ile şebeke bağlantısı ile montaj tamamlanır.

Günümüzde büyük bir ihtiyaç haline gelmiş olan hidrofor sistemleri satışı ve hidrofor pompa montaj işlemleri için gerekli firmalar hizmet vermektedir. Söz konusu firmalar tüm işlerini özel bir ekip ile yürütmekle beraber ekip içerinde elektrik ve tesisat konusunda uzman kişiler yer alır. Firma bünyesindeki tüm faaliyetlerini anahtar teslimi olarak gerçekleştirmektedir.

Hidrofor ve pompanın seçiminde pompanın kalitesi, kuyunun özellikleri, doğru dalgıç pompa tipinin seçimi, indirme işçiliği ve kullanılan montaj ekipmanlarının kalitesine kadar detaylı bir rapor hazırlaması ve uygulamanın yapılması.